رسم رفاقت    

                   

چرا دیگه کسی پنجشنبه ها دلش به خاطر آقا نمی گیره چرا پنجشنبه ها شده بهترین روز ما چرا روزهای جمعه ته فکر هر چیز هستیم الا ظهور آقا مگه نگفتن که آقا جمعه ظهور میکنن چرا غروب های جمعه همه ناراحتیم که از فردا باز می خواهیم بریم سر کارولی از اینکه امروز هم آقامون ظهور نکردن ناراحت نمی شیم چرا فکر میکنیم ظهور نزدیک نیست و امام زمان چند صد سال دیگه ظهور میکنن چرا همه از کلمه ظهور می ترسیم. چرا سالی یکبار هم که دعا می خونیم اصلا حواسمون به دعا نیست همش توی دلمون میگیم پس کی تموم میشه هی کتاب دعا را ورق می زنیم ببینیم چند صفحه دیگه مونده تا تموم بشه .بدبخت مداح حنجرشو پاره میکنه اما از ما جوابی نمیشنوه اگر یک بار هم جواب بدیم همراه با یک خمیازه بلند که اگه کناریها مون حواسشون به دعا باشه خوابشون میگیره توی لحظه خواندن تنها چیزی که بهش فکر نمیکنیم دعا برای ظهور آقاست و تنها چیزی که از خدا میخواهیم این هست که مداح زودتر دعا رو تموم کنه و خوشحال کننده تر از تموم شدن دعا برامون وجود نداره. توی تمام این لحظات فکر میکنم الان چقدر ثواب کردیم وهر چی گناه کرده بودیم پاک شدن و رفتن.....................

 

بعد از تموم شدن دعا یه غرور کاذب سراسر وجودمون رو میگیره از در که میایم بیرون احساس میکنیم چقدر آدم خوبی هستیم و دیگران رو در مقابل خودمون کوچک میبینیم .با افرادیکه کنارمون هستند دست میدهیم میگیم التماس دعا و قیافه محزون به خودمون

می گیریم تا همه فکر کنن چقدر تحت تاثیر دعا قرار گرفتیم و....

 

ساعتها به همین منوال میگذرد و در تمام این ساعات ما حتی یک لحظه هم به فکر آقامون نیستیم به آقامون نزدیک نشدیم هیچ بلکه سالها ازشون فاصله گرفتیم .احساس غرور و ریا توی وجودمون قوت بیشتری گرفته همه اینها هیچ تازه باعث ناراحتی آقامون هم شدیم.

 

اگر فکر امام زمانمون نباشیم بهتر از اینه که اینطور رفتار کنیم و دل آقامون رو بشکنیم اگر سالی یکبار با تمام وجودمون بگیم اللهم عجل لولیک الفرج بهتر از اینه که هر هفته با ریا بریم جمکران.

 

حالا برای یک لحظه چشمانت رو ببند و فقط به آقا فکر کن به مظلومیتش به غریبیش  و به گریه های هر صبح و هر شبش و یکبار با اخلاص و تمام وجودت و با تمام ارادتی که نسبت بهشون داری بگو:

اللهم عجل لولیک الفرج

 

با این کارت حتم داشته باش که دل آقا رو شاد کردی .

/ 3 نظر / 10 بازدید
محمد حسين

الهم عجل لوليک الفرج

سحر

الهم عجل لوليک الفرج

مصطفی حيدری

دوست دارم شبی صبح گردد به رسم خوش عهدی ناگهان بشنوم ز سمت حجاز ، نغمه دلنشین <<انا المهدی>>